Sobota, 28 maja 2022 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Sobota VI tygodnia okresu wielkanocnego

Fotogalerie

więcej fotogalerii »

Aktualności

ZYCZENIA METROPOLITY

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNEZ OKAZJI UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO 2021R.

Drodzy Bracia Kapłani,
Osoby życia konsekrowanego,
wszyscy nasi Diecezjanie oraz
Goście, Świętujący nad Odrą i Bałtykiem tajemnicę Narodzenia Jezusa Chrystusa.

Bóg stał się człowiekiem i zamieszkał pośród nas. Fakt ten zmienia historię całej ludzkości: historię życia każdego z nas, naszych rodzin, naszych wspólnot, naszej Ojczyzny i narodów całego świata. Obecny Czas jest dość szczególny. Wielu mówi, że jest to wyjątkowo trudny Czas z racji na kontekst pandemii, z którą związany jest obowiązek osobistego weryfikowania wielu dodatkowych okoliczności i rozumnego ich oceniania, aby dokonywane przez nas wybory pozostawały w pełni rozumne i wolne. Właśnie w takim Czasie, jako uczniowie Jezusa Chrystusa, ochrzczeni, zachowujący niezmienne Prawdy Świętej Wiary, mający Bożego Ducha, karmiący się Eucharystycznym Ciałem Pana, świętujemy Wcielenie i Narodzenie Jezusa Chrystusa –obiecanego Mesjasza, czyli jedynego naszego Zbawiciela. Prawdziwie Bóg przychodzi na nasz świat jako mała Dziecina i pozwala nam na nowo odkrywać w sobie drogocenny i niezastąpiony skarb: skarb życia, także duchowego życia, skarb miłości i pokoju, skarb światła i nadziei, skarb mocy i łaski. Jego Przyjście jest niewyczerpalnym źródłem tych wszystkich bogactw, bez których człowiek stworzony nie może w pełni realizować swojej życiowej drogi, swojego powołania, swojej misji. Stając razem z Wami przy Betlejemskim Żłóbku, adorując leżącego w nim Boga, Który stał się człowiekiem, chcę życzyć Wam, bliskim Waszym oraz wszystkim,radującym się z Jego przyjścia, aby błogosławił naszą codzienność –nie zawsze łatwą i zrozumiałą; niech błogosławi nasze prace i trudy –nie zawsze przynoszące zamierzone owoce; niech napełni nas i cały świat Bożym Ładem i Pokojem –tak często przez nas, niestety, niszczonym; niech wleje w nasze serca miłość –nie zawsze będącą motywem naszego działania i życia;byśmy w duchu tych Darów –Skarbów,z wiarą przeżywali teraźniejszość i z nadzieją spoglądali w przyszłość. Niech Wam, Waszym Rodzinom, całej naszej umiłowanej Ojczyźnie i narodowi polskiemu po świecie rozsianemu, a także całemu Kościołowi Świętemu, pielgrzymującemu z Ewangelią pośród narodów świata, błogosławi Boża Dziecina.Maryja,Boża Rodzicielka,niech wstawia się za nami,a Święty Józef otacza swoją nieustanną opieką. Wołam więc razem z Wami w to Boże Narodzenie ze szczególną ufnością:
Podnieś rękę Boże Dziecię i błogosław...

+Andrzej Dzięga
Arcybiskup MetropolitaSzczecińsko-KamieńskiSzczecin,

Boże Narodzenie A.D. 2021P
Drukuj cofnij odsłon: 121 utworzono : 2021-12-26 12:20 Do góry
Parafia Rzymsko - Katolicka p.w. Opatrzności Bożej ul. Marii Dąbrowskiej 19, 70-783 Szczecin, os. Majowe, tel. +48 91 464 23 42
P K O BP 0/III Szczecin – nr 24 1020 4812 0000 0102 0056 8204

© 2022 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone