Czwartek, 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Czwartek III tygodnia okresu wielkanocnego

więcej fotogalerii »

Odnowa w Duchu Świętym

50 LAT ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM W KOŚCIELE KATOLICKIM

18 lutego w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela uroczyście obchodziliśmy 50 lecie powstania Odnowy w Duchu Świętym w kościele katolickim.

Ten ruch zrodzony przez Ducha Świętego w spektakularny sposób poprzez doświadczenie wylania Ducha Świętego na studentów i profesorów zgromadzonych na rekolekcjach w Pittsburghu w USA w 1967 roku rozprzestrzenił się na cały świat przyczyniając się  do ożywienia wiary ogromnej rzeszy katolików.

W naszej jubileuszowej uroczystości brał udził arcybiskup Andrzej Dzięga zachęcając nas do aktywności na polu ewangelizacji nie tylko poprzez głoszenie dośwadczenia bliskości z Bogiem, ale także poprzez posty i modlitwę, której współczesny świat tak bardzo potrzebuje bo odszedł od źródła życia, które jest tylko w Bogu.

aktualizowano: 2017-02-22 11:18
31 LECIE ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH NASZEGO PROBOSZCZA TADEUSZA

15 grudnia przypadała 31 rocznica święceń kapłańskich naszego proboszcza i zarazem opiekuna grupy. Po uroczystej eucharystii w intencji jubilata przyszedł czas na płynące z serca życzenia.

aktualizowano: 2017-02-22 11:01
REKOLEKCJE ADWENTOWE WSPÓLNOT ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM

W dniach 8-10 grudnia 2016 roku w kosciele o.o.jezuitów na ul. Pocztowej odbyły się rekolekcje adwentowe dla wspólnot Odnowy z całej diecezji. Prowadził je o. Piotr Kubicki  pallotyn. Tematem rekolekcji były słowa Maryi wypowiedziane na weselu w Kanie "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie"z ewangelii wg św. Jana. W kolejnych naukach o. Piotr przybliżał nam postać Maryi i ukazywał jej misję w Kościele. Adorując Jezusa w Najświętszym Sakramencie mieliśmy okazję wysłuchać nagrań przygotowanych na rocznicę objawień Fatimskich i je przemedytować. Rekolekcje te nie tylko poszerzyły naszą wiedzę o Matce Jezusa ale zbliżyły nas do niej.

aktualizowano: 2016-12-11 18:28
OSIEM LAT NASZEJ POSŁUGI W SZPITALU W ZDUNOWIE

Przez osiem lat wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przy naszej parafii posługuje w szpitalu w Zdunowie aktywnie uczestnicząc w liturgi mszy śwętej sprawowanej przez Kapelanów. Przez ostatnie osiem lat Kapelanem w szpitalu był ks.Franciszek Warniewski, który we wrześniu odszedł na zasłużoną emeryturę. Zastąpił go ks.Paweł Barylak. Msze święte odbywają się we wtorki o 16,30 oraz w niedzielę o godzinie 11,30. My angażujemy się w niedzielę i święta poprzez czytanie słowa Bożego, śpiewanie psalmów oraz posługę ministrancką. Ks. Paweł oprócz tego trzy razy w tygodniu chodzi po salach szpitalnych z Jezusem eucharystycznym. Jak będziecie w szpitalu, czy jako pacjenci, czy jako goście wstąpcie do kaplicy do najlepszego lekarza jakim jest Jezus .

aktualizowano: 2017-02-22 10:54
EUCHARYSTIA W DZIEŃ IMIENIN NASZEGO PROBOSZCZA.

28 października obchodzone jest święto apostołów św. Szymona i św. Judy-Tadeusza. Jest to zarazem dzień imienin naszego proboszcza i opiekuna wspólnoty. O godzinie 18 zebralismy się razem by wspólnie modlić się na Eucharystii i ofiarować komunię świętą w intencji naszego duszpasterza księdza Tadeusza Szponara. Nie zabrakło życzeń, radości i prezentów.

aktualizowano: 2016-11-22 09:03
DZIEŃ JEDNOŚCI NA SŁONECZNYM

W dniu 22.X.2016 r w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym odbył się Dzień Jedności wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Zebraliśmy się o godzinie 10 by wspólnie uwielbiać Boga w Jego miłosierdziu. Ksiądz Maciej Piotrowski wygłosił poruszającą serca katechezę o tym jak skruszone serce otwiera nas na łaskę Boga. Był też czas na sakrament pojednania. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii niosąc w darze do ołtarza deklaracje uczynków miłosierdzia. Po Euchrystii przeszliśmy z radosnym sercem przez Bramę Miłosierdzia by otrzymać łaskę odpustu zupełnego.

aktualizowano: 2016-11-22 08:44
Pielgrzymka do Lichenia, Głogowca, Świnic Warskich i Torunia.

W dniach 7-9 października udaliśmy się z parafialną pielgrzymką i księdzem proboszczem do Bazyliki Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym, następnie do Głogowca, miejsca narodzin św. Faustyny, Świnic Warskich, miejsca gdzie przyjęła sakrament chrztu i komunii świetej, a ostatniego dnia odwiedziliśmy Toruń z nowowybudowanym kosciołem NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. A oto fotograficzna relacja z tej pielgrzymki

aktualizowano: 2016-11-04 13:45
Rekolekcje Adwentowe Odnowy w Duchu Świętym

Zbliża sie Adwent, a wraz z nim nasze Rekolekcje Adwentowe, które odbędą się od 5 do 7 grudnia 2012r. w godz.18.00-21.00 w dolnym kościele p.w.św. Andrzeja Boboli przy ul.Pocztowej