Sobota, 05 grudnia 2021 r. imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny II Niedziela adwentu | Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

MSZA IMIENINOWA KS.ARTURA

utworzono : 2021-10-05 21:38
MSZA IMIENINOWA KS.DOMINIKA 6.08.2021 r.

utworzono : 2021-08-06 21:16
URODZINY NASZEGO PROBOSZCZA 22.07.2021 r.

utworzono : 2021-07-23 13:53
OSTATNIA ZBIÓRKA MINISTRANTÓW PRZED WAKACJAMI

utworzono : 2021-06-19 11:45
BOŻE CIAŁO 03.06.2021 r.

utworzono : 2021-06-03 21:59

więcej fotogalerii »

Kościół domowy

informacja

Rodzina jest wielkim darem, który otrzymujemy, jest tez zadaniem dla nas małżonków.

Rodzina jest wielkim darem, który otrzymujemy, jest też zadaniem dla nas małżonków. Można być w małżeństwie i w rodzinie szczęśliwym, budując swój dom na skale, którą jest Chrystus. Pomocą w tym są wspólnoty posoborowej odnowy Kościoła. Jedną z nich jest Domowy Kościół, który pomaga małżonkom budować prawdziwą miłość i jedność małżeńską, stwarzając najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci.

Domowy Kościół jest małżeńsko - rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło - Życie, będącym jednym z ruchów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. Łączy on w sobie charyzmaty Ruchu Światło - Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Eqiupes Notre Dame (Wspólnoty Naszej Pani).

Domowy Kościół dąży do odnowy małżeństwa i rodziny, zwracając szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli konkretny styl i sposób życia pomagający w zbliżaniu się do Boga i do siebie nawzajem w małżeństwie.
W dzisiejszej rzeczywistości, w ogromnej mierze kształtowanej przez zwolenników cywilizacji śmierci, rodziny doznają niejednokrotnie wewnętrznych kryzysów, gdyż narażone są na szkodliwe wpływy kulturowe, społeczne i ekonomiczne, osłabiające ich jedność.
Pomocą w przeciwstawianiu się złu może być oparcie we wspólnocie rodzin pragnących wypełnić swoje chrześcijańskie powołanie .
Taką wspólnotą może być Domowy Kościół.

Spotkania małych wspólnot ruchu zwanych kręgami służą poszukiwaniu właściwych odpowiedzi na wszystkie istotne pytania, które pojawiają się w życiu, wspólnej modlitwie i wzajemnemu umocnieniu poprzez świadectwo wiary.

Uczestnictwo we wspólnocie rodzin Domowego Kościoła
· pomaga małżonkom pełniej otworzyć się na radość i moc Chrystusa płynącą z Sakramentu Małżeństwa
· dodaje sił i odwagi w pokonywaniu trudów codziennego życia
· pogłębia dar wiary i miłości, bądź też pomaga w ich poszukiwaniu
· wskazuje na ogromną moc modlitwy
· uczy:
- porozumiewania się
- wspólnej troski o życie i miłość
- współodpowiedzialności
- przebaczenia
- wzajemnej akceptacji

Krąg rodzin składa się z 4 - 6 małżeństw zamieszkałych na terenie parafii. Członkowie takiego kręgu spotykają się raz w miesiącu, w domach poszczególnych małżeństw w obecności kapłana, by modlić się, dzielić się życiem i pogłębiać swoją wiedzę religijną.
W ciągu roku pracy oraz podczas wakacji możliwe jest uczestniczenie w rekolekcjach formacyjnych.
Formacja członków Domowego Kościoła opiera się na: modlitwie osobistej, modlitwie małżeńskiej i rodzinnej, spotkaniu ze Słowem Bożym, dialogu małżeńskim, regule życia i rekolekcjach formacyjnych.

Zapraszamy Was do kręgów małżeństw.

Za Domowy Kościół w naszej parafii odpowiedzialni są:
Opiekunowie duchowi – ks. Proboszcz Tadeusz Szponar
ks. Krzysztof Okrzyński
 Para rejonowa – Anna i Hubert Kowalewscy

W skrócie
Przy parafii p.w. Opatrzności Bożej istnieje 5 kręgów rodzin Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie.
Widoczni jesteśmy każdej niedzieli na Mszy św. o godzinie 12oo.
Co trzeci piętek przeżywamy swoją Eucharystię wspólnotową, by po niej gromadzić się na agapie.
Na agapie radujemy się śpiewając, pogłębiając naszą wiarę i wiedzę religijną.
Chociaż jesteśmy Ruchem świeckim , to nie moglibyśmy funkcjonować bez kapłanów, którzy są naszymi duchowymi opiekunami.
Dbamy o to, aby wszystko co dzieje się w parafii było z naszym udziałem.

Drukuj cofnij odsłon: 1725 aktualizowano: 2011-11-13 19:07 Do góry
Parafia Rzymsko - Katolicka p.w. Opatrzności Bożej ul. Marii Dąbrowskiej 19, 70-783 Szczecin, os. Majowe, tel. +48 91 464 23 42
P K O BP 0/III Szczecin – nr 24 1020 4812 0000 0102 0056 8204