OGŁOSZENIA XVI N. ZWYKŁA 21.07.2019r.

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
na XVI Niedziele Zwykłą (21.07.2014r.)

W czas wakacji – w niedzielę Msze św. o 7,30. 10,30 12,00 wieczorna Msza św. o 19,00.
Przypominamy, że w wyjątkowych sytuacjach można zadość uczynić obowiązkowi niedzielnej Mszy św. uczestnicząc w wigilię niedzieli tj. w sobotę na wieczornej Eucharystii.

W tygodniu Msze św. tylko o 18,00.

W kalendarzu liturgicznym;

22.07. Marii Magdaleny
23.07. Św. Brygidy współpatronki Europy.
24.07. św. Kingi

*** 25.07. św. Jakuba oraz św. Krzysztofa.
Zapraszamy wszystkich kierowców ze swoimi pojazdami – cyklistów, motocyklistów i kierowców na godz. 18,00 – Msza św. i nabożeństwo oraz  poświęcenie pojazdów. Dziękujemy za każdy szczęśliwie przejechany kilometr. Taca przeznaczona na Niva Polska, która wspiera misjonarzy fundując pojazdy.

Komunikaty …

Uroczystości odpustowe w katedrze św. Jakuba pod przewodnictwem ks. Abpa Metropolity Andrzeja Dzięgi – 25.VII. – godz. 18,00.
Jarmark Jakubowy w katedrze w dniach 26 – 28.07.
Szczegóły na plakacie (…)


W dniach 21 – 28 lipca 2019 obchodzony jest w Kościele w Polsce XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. W tym czasie wpatrując się w postać św. Krzysztofa, którego imię w j. greckim oznacza niosącego Chrystusa, otaczamy naszą troską polskich misjonarzy i misjonarki na całym świecie i w odpowiedzi na ich prośby, pragniemy ofiarować im pomoc w zakupie środków transportu. Za organizację tej pomocy odpowiedzialna jest powołana przez Konferencję Episkopatu Polski misyjna organizacja – MIVA Polska (Mission Vehicle Association).


ANDRZEJ DZIĘGA ARCYBISKUP METROPOLITA SZCZECIŃSKO-KAMIEŃSKI
Zaproszenie na Dożynki Archidiecezjalne w Gryfinie

Podczas Pierwszej Pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do naszej Ojczyzny w 1979 roku, Papież Polak na Placu Zwycięstwa w Warszawie wypowiedział znamienne dla naszej najnowszej historii słowa: Jeśli jest rzeczą słuszną, aby dzieje narodu rozumieć poprzez każdego człowieka w narodzie – to równocześnie nie sposób zrozumieć człowieka inaczej jak w tej wspólnocie, którą jest jego naród. (…) Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi! (2 czerwca 1979 r.)
W tym roku przeżywmy 40. rocznicę tej Pielgrzymki, która w dużej mierze przyczyniła się do rozpoczęcia przemian duchowych i społecznych w naszej Ojczyźnie. Swój wielki wkład w ich przebieg mają nie tylko robotnicy, szeroko rozumiany świat pracy, ale także ludzie kultury, a przede wszystkim polscy rolnicy. To ich praca sprawia, że chleb powszedni może znaleźć się w każdym polskim domu.
Okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu i ludziom za wypracowane plony ziemi, są organizowane we współpracy z Burmistrzem Miasta Gryfina Dożynki Archidiecezjalne, na które serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie księży, osoby życia konsekrowanego, katechetów, rodziny, ruchy i wspólnoty kościelne, koła gospodyń wiejskich, rady sołeckie, rolników, ogrodników, pszczelarzy i sadowników. W tym roku odbędą się one w sobotę, 31 sierpnia, w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie, gdzie czczony jest historyczny, przywieziony z Kałusza Obraz Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. Zapraszam delegacje wiernych z wszystkich parafii wraz z wieńcami dożynkowymi. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30 prezentacją wieńców dożynkowych. O godz. 12.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony. Podczas liturgii będziemy także prosić Boga o błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na roli oraz o urodzaj na polskiej ziemi.
Z darem modlitwy i błogosławieństwa na wszelkie dobre dzieła podejmowane na rzecz naszej Ojczyzny oraz na wakacyjny wypoczynek.
Arcybiskup Metropolita
Szczecińsko-Kamieński

DOŻYNKI ARCHIDIECEZJALNE 31 sierpnia 2019 r.

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie
PROGRAM
Godz. 10.30 – Prezentacja wieńców dożynkowych
(1-2 min. dla delegacji)
Godz. 11.45 – Przywitanie uczestników i zaproszonych gości
Godz. 12.00 – Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony
Godz. 14.00 – Część artystyczna i wspólna biesiada
- poczęstunek Gości zupą „dożynkową”;
- występy lokalnych zespołów muzycznych;
- degustacja chleba i regionalnych potraw.
W godzinach przedpołudniowych:
- prezentacja potraw, m.in.: pierogów, kulebiaków, wyrobów
z pasiek, ciast z wypieków domowych, wędlin i swojskiego jadła;
- prezentacja rękodzieła regionalnego i sztuki artystów
z regionu.

odsłon: 908 aktualizowano: 2019-07-20 23:07 Do góry