Czwartek, 28 września 2023 r. imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława Czwartek XXVI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Wacława

Fotogalerie

więcej fotogalerii »

Aktualności

Remont gimnazjalnej sali

29 października 2011r., sobota, Gimnazjum nr 7 im. Sybiraków w Szczecinie. 

Uczniowie klasy 3C spotykają się przy sali od religii. Jesteśmy ubrani w stroje robocze, mamy farby, spreje... Zaczynamy remont. Dzięki pomocy pana konserwatora, mamy ułatwioną pracę, bo ściany już są gotowe do nanoszenia szkiców.
Pierwsza zaczyna Wiktoria. Ma niesamowity talent, więc to właśnie ona zajmuje się szkicowaniem. Kiedy kończy pierwszy zarys rysunku, reszta dziewcząt zaczyna układać farbę. Dziewczyny dzielą sie na dwie grupy. Pierwsza nakłada zwykły, jednolity kolor, druga grupa cieniuje i dodaje detale.
W tym samym czasie, chłopcy przygotowują szkic grafiti, które ma przedstawić dekalog. Kontury napisu Dekalog , który znajduje się na środkowej częsci ściany, obklejają taśmą. Następnie wypełniają kontur trzema kolorami - czerwonym, zielonym i żółtym. Pod napisaem rysują dwie tablice, w które wpiszą przykazania.
Po 5 godzinach rysunki zostały skończone. Dziewczęta sprzątają salę, a chłopcy kończą graffiti. Włożyliśmy w to wiele wysiłku , ale efekt był jak najbardziej zadowalający. Jesteśmy dumni z naszego dzieła.
Sala jest gotowa. Stwierdziliśmy, że brakuje nam już tylko projektora. Jest to dośc droga inwestycja, dlatego postanowiliśmy zorganizować zbiórkę pieniędzy. Szykujemy świąteczne stroiki, które będziemy sprzedawać. W planach mamy również koncert kolęd.

+ dodaj
Drukuj cofnij odsłon: 2680 aktualizowano: 2011-12-05 17:06 junior Do góry
Parafia Rzymsko - Katolicka p.w. Opatrzności Bożej ul. Marii Dąbrowskiej 19, 70-783 Szczecin, os. Majowe, tel. +48 91 464 23 42
P K O BP 0/III Szczecin – nr 24 1020 4812 0000 0102 0056 8204

© 2023 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone