Wtorek, 12 maja 2021 r. imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego Środa VI tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Nereisza i Achillesa, Św. Pankracego

Fotogalerie

BIERZMOWANIE NASZEJ MŁODZIEŻY 17.04 2021 r. GODZ. 14

BIERZMOWANIE NASZEJ MŁODZIEŻY 17.04 2021 r. GODZ. 14

161
58
utworzono : ponad 2 tygodnie temu, 2021-04-18
BIERZMOWANIE NASZEJ MŁODZIEŻY 17.04.2021 GODZ.11

BIERZMOWANIE NASZEJ MŁODZIEŻY 17.04.2021 GODZ.11

147
134
utworzono : ponad 2 tygodnie temu, 2021-04-17
LITURGIA WIELKIEJ SOBOTY 2021-04-03 r.

LITURGIA WIELKIEJ SOBOTY 2021-04-03 r.

142
31
utworzono : 2021-04-04 21:14
WIELKI PIĄTEK 2021-04-02

WIELKI PIĄTEK 2021-04-02

152
34
utworzono : 2021-04-02 21:41
WIELKI CZWARTEK 2021-04-01

WIELKI CZWARTEK 2021-04-01

149
52
utworzono : 2021-04-02 08:14
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2021 r.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2021 r.

77
7
utworzono : 2021-04-02 08:08
WIZYTA DUSZPASTERSKA INNA NIŻ ZWYKLE

WIZYTA DUSZPASTERSKA INNA NIŻ ZWYKLE

288
5
utworzono : 2020-12-30 20:18

więcej fotogalerii »

Aktualności

OGŁOSZENIA N. DOBREGO PASTERZA

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
Na IV Niedzielę Wielkanocną - Dobrego Pasterza - (25.04.2021r.)

Dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania – Żniwo wielkie robotników mało. Proście więc Pana żniwa aby posłał robotników na żniwo swoje.

Niedziela 25.04.br. to ogólnopolski dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach.
Drodzy Kierowcy, Piesi, Motocykliści i Rowerzyści - zwracamy się do Was wszystkich: niech modlitwa do św. Krzysztofa, jego obrazek, breloczek zobowiązują nas zawsze do czynów miłości …

XV Ogólnopolska Niedziela Modlitwza Kierowców 25 kwietnia 2021-

Drodzy Siostry i Bracia!

Każdego niemal dniasłyszymy o tym, jak wielu ludzi ginie w wypadkach na naszych drogach. Ludzie wierzący nie powinnibyć obojętni na ten wielki narodowy problem. Aby to zmienić, zwracamy się do kierowców, pieszych, rowerzystówi wszystkich użytkowników drogizapelemo jeszcze większą ostrożność i szacunek wobec zasad bezpieczeństwa na drodze oraz zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.- Niedziela 25. kwietnia 2021r. todzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach.

Modlitwy odbywać się będą we wszystkich parafiach. -Główne modlitwy: Niedziela 25.04.2021 r. o godz. 11.00 -Ołtarz Ojczyzny -przed obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze (transmisja wTVP1). Mszę św. w intencji wszystkich kierowców odprawi Ks. Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców,a Ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska wygłosi homilię.

          -Dalej niebezpiecznie: Na naszych drogach mimo znacznej poprawy bezpieczeństwa - na co wskazują statystyki i dane - jest nadal bardzo niebezpiecznie. Niestety, w roli kierowców - wielu z nas zachowuje się jak poganie. Zawieszamy w samochodach różańce, wozimy wizerunki świętych, przyklejamy na karoserie znak pierwszych chrześcijan - rybę, a jednocześnie nie szanujemy naszych bliźnich - innych użytkowników dróg, jesteśmy egoistami, klniemy, wykonujemy obraźliwe gesty, lekceważymy przepisy ruchu drogowego. Takie zachowania grzechem, z którego katolik powinien się spowiadać i zdecydowanie dążyć do poprawy! Trzeba przypomnieć, że każde świadome przekroczenie zasad bezpieczeństwaruchu drogowego, a więc narażanie na niebezpieczeństwo życia własnego lub innych ludzi jest grzechem przeciwko piątemu przykazaniu Bożemu.

Jednym z najbardziej widocznych naruszeń bezpieczeństwa prowadzących do wypadków i nieszczęść na drogach jest przekraczanie dozwolonej prędkości i brawura, a także jazda w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających.- Wdzięczni kierowcom: Poprzez modlitwę i serdeczną życzliwość okażmy wdzięczność wszystkim kierowcom, którzy służą nam bardzo odważnie w czasie całej epidemii - kierowcom karetek, kierowcom transportu publicznego, kierowcom tirów, kierowcom służb mundurowych -to też nasi cisi bohaterowie tej narodowej walki o życie i zdrowie bardzo wielu z nas Polaków.

-Kierujmy się miłością:W drodze rzadko bywa się samemu -przeważnie dzieli się ją z innymi ludźmi. Sztuką jest widzieć we współużytkowniku drogi swego bliźniego -siostrę i brata. Głoszone przez Duszpasterstwo Kierowców motto: „Kierujmy się miłością na drodze”, trzeba realizować na każdym odcinku wspólnej trasy i przyoblekać w praktykę dobrych postaw, zachowań oraz wzajemnej modlitwy. Przyzywajmy więc orędownictwa św. Krzysztofa, patrona podróżnych i kierowców,ale też pamiętajmy o tym, że:-chrześcijanin siadając za kierownicę zawsze jest trzeźwy,powinien się kierować miłością na drodze.Potrzebna jest nam miłość do drugiego człowieka i tego też na drodze, którego nie muszę za wszelką cenę wyprzedzić, miłość do tych, którzy jadą ze mną, aby nie spotkało ich coś złego, miłość do pieszych, do korzystających z hulajnogi, do rowerzystów i wszystkich spotkanych na drodze. Miłość rozpoczyna się od życzliwego myślenia o innych, dobrego mówienia o nich i życzliwych gestów. -

Apel do wszystkich: Drodzy Kierowcy, Piesi, Motocykliści i Rowerzyści - wraz z Waszymi Duszpasterzami zwracamy się do Was wszystkich:niech modlitwa do świętego Krzysztofa, jego obrazek, breloczek zobowiązują nas zawsze do czynów miłości - bo ona musi kierować naszym chrześcijańskim życiem, także naszym poruszaniem się po drogach! Niech przez to nasze drogi stają się bezpieczne,a my zachowując Boże Przykazania, zachowując zasady bezpieczeństwaruchu drogowego -stajemy się lepszymi ludźmi,prawdziwymi chrześcijanami na każdej drodze naszego życia.-

    Umiejmy dziękować: Wyrazem wdzięczności kierowców za bezpiecznie przejechane kilometry, za jazdę bez wypadku jest pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu w ramach akcji MIVA Polska - składając jako podziękowanie 1 grosz za 1 kilometr, bowiem samochód na misjach jest pierwszym narzędziem ewangelizacji. Uczestniczący w akcji MIVA Polska niech mają świadomość wielkości swego zaangażowania, bo wielka to sprawa pomagać nieść innym Chrystusa. MIVA Polska zaprasza w obecnym czasie do akcji:Promienie Miłosierdzia - wózki dla niepełnosprawnych na misjach

-więcej o tym na www.miva.pl

-Ks.Marian Midura -Krajowy Duszpasterz Kierowców

-Ks. Jerzy Kraśnicki -zastępca Krajowego Duszpasterza i dyrektor MIVA Pols

Po Mszy św. zbiórka do puszek na wózki dla niepełnosprawnych na misjach na rzecz fundacji MIVA

Uroczystość NMP Królowej Polski – 3 Maja. W poniedziałek 3.V. zaprasza wspólnota Żywego Różańca na wieczorną Mszę św. – godz. 18,00.

W tygodniu;

*** Spotkanie z dziećmi komunijnymi;
Grupa z godz. 11,00 – poniedziałek 19,00.

Grupa z godz. 13,00 – środa 19,00.

29.IV. - Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w rocznicę cudownego ocalenia z obozu w Dachau przez wstawiennictwo św. Józefa.

„W czwartek, będziemy obchodzić 14 rocz. śm. śp. Ks. Abpa Kazimierza Majdańskiego, a 1 maja, 11 rocz. śm. Ks. Abpa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach zapraszamy na Msze Św. w intencji zmarłych Pasterzy do katedry o g. 18.00, aby w modlitewnej i wdzięcznej pamięci zawierzać Miłosierdziu Bożemu zmarłych Arcybiskupów.

W sobotę zaprasza KWC na Mszę św. godz. 16,00 (…), już o godz. 15,00 Koronka do Bożego Miłosierdzia za wszystkich uzależnionych i trzeźwiejących.

2.V. Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Prasa katolicka …

Drukuj cofnij odsłon: 204 aktualizowano: ponad 2 tygodnie temu, 2021-04-25 Do góry
Parafia Rzymsko - Katolicka p.w. Opatrzności Bożej ul. Marii Dąbrowskiej 19, 70-783 Szczecin, os. Majowe, tel. +48 91 464 23 42
P K O BP 0/III Szczecin – nr 24 1020 4812 0000 0102 0056 8204

© 2021 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone